Programming pro Colliery CrossFit

Chcete-li se všestranně rozvíjet a byt co nejvíce fit, měli byste do svého tréninku zařadit všechny aspekty fitness. Těmi aspekty jsou: síla, rychlost, koordinace, obratnost, přesnost, rovnováha, výbušnost, vytrvalost a pružnost.

Samozřejmě, že některé tyto aspekty vám jsou bližší než jiné. Lépe se vám cvičí například daný cvik, protože pro něj máte předpoklady. Tyto vámi oblíbené cviky pak podvědomě vyhledáváte a zařazujete do svého tréninku. Jiné cviky třeba neumíte ještě v plném rozsahu anebo je nesnášíte úplně. Taky kdo by měl rád například takové Burpees že jo;) Abyste se všestranně rozvíjeli, tak musíte zařazovat do svého tréninkového programmu i vámi nenáviděné cviky. Což je vlastně podstata celého CrossFitu. Nemít slabé stránky a být fit ve všech ohledech a aspektech.

A právě všechny výše jmenované aspekty shrnuje CrossFit program do tří základních tréninkových odvětví. Jsou jimi: weightlifting (cviky se zvedáním břemen), metabolic (kardio) a gymnastics (cviky většinou s vlastní váhou těla).

U nás v Colliery jsme rozhodli dát tréninkům, které vám píšeme na tabuli určitý řád. První dvě části jako warm up a silová část nebo popřípadě nácvik nových movements zůstává stejná. Největší změna nastala při sestavovaní tzv. WOD neboli workout of the day. U WOD se teď budeme soustředit na to, aby bylo v každém týdnu dosaženo maximálního prolínaní těchto tři tréninkových odvětví. Vaše WOD se teď budou sestavovat na základě tohoto principu:

  • Monday: weightlifting-metabolic-gymnastics
  • Tuesday: gymnastics-weightlifting
  • Wednesday: metabolic
  • Thursday: gymnastics
  • Friday: weightlifting-metabolic
  • Saturday: weightlifting
  • Sunday: metabolic-gymnastics

Věříme, že se budeme potkávat v Colliery co nejčastěji a že s takto nastaveným programmingem bude váš výkonnostní progress co největší.

Svůj progress si mj. můžete zapisovat do systému BeyondTheWhiteBoard, který u nás v gymu nabízíme klientům ZDARMA - nejen že budete sledovat svůj vlastní progress, ale v rámci denního WOD na TV v gymu uvidíte jak si stojíte se svým výkonem vůči ostatním!
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři