CZECHMAN Triatlon 2018

Pár lidí už se mě ptalo, kdy budu mít v dohledné době nějáké závody. Kvůli vleklému zranění, které se mě drží už skoro rok(od CrossFit Games OPEN 2017) nemůžu trénovat tak intenzivně a tvrdě jak bych chtěl. Nemůžu hlavně vzpírat težší váhy a nemohl bych se tak kvalitně připravit na nějáké větší evropské závody, kde težké vzpírání hraje jednu z hlavních rolí. A já jsem člověk, který má rád výzvy a hlavně potřebuje trénovat pro “něco” a mít nějaký cíl před sebou.

 Už delší dobu jsem si v hlavě pohrával s myšlenkou zkusit triatlon...  

Vždycky jsem obdivoval ty borce co zvládnou po náročném plavání vylézt z vody(3,8 km), ujet brutální vzdálenost na kole(180 km) a k ještě k tomu všemu seskočit z kola a uběhnout maraton(42,2 km).

Když jsem se pak svou myšlenkou zmínil mému klientovi Honzu Hrabcovi, který je aktivní triatlonista a má za sebou několik Ironman závodů po svetě, tak přišel se zajímavou myšlenkou. Ta byla zkusit půl triatlon(1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu)v týmové štafetě, kde každý z trojice v týmu absolvuje jednu disciplínu na největším triatlonovém závodě Czech man, který se koná začátkem června 2018 v Pardubicích. Tak nějak automaticky vyplynulo, že on by jel na kole a já bych běžel. Kdo by v našem týmu plaval jsem nemusel přemýšlet extra dlouho a hned oslovil plavce Michala Rubáčka. Ani jsem ho nemusel přemlouvat a hned na návrh kývnul. Takže jsem hned následující den team Colliery made ve složení Jan Hrabec (kolo-90km), Michal Rubáček (plavání 1,9km) a Jan Peršín (běh-21km) registroval do závodu Czech man 2018.

Celé to beru tak trochu i jako určitý “experiment” jak se změní mé složení těla a kolik svalů “vyběhám” v přípravě na takové závody. Momentálně běhám 3x týdně delší tratě a snažím se tak do sebe dostat nějáký hrubší objem. Celé to budu “mapovat” pravidelným měřením na přístroji Inbody, který máme v gymu. Měření, které jsem absolvoval na začatku přípravy přikládám na fotce. Věřím že mě tato zkušenost obohatí i z trenérského hlediska, jelikož se dost mých klientů účastní bežeckých závodů různých vzdáleností.

Já sám jsem v minulosti (hlavně teda na základní škole) běhával přespolní běhy na školních závodech. Vždy to ovšem byly vzdálenosti do pěti kilometrů. Od té doby co jsem skončil s fotbalem(cca 5 let) a začal se naplno věnovat cvičení jsem nějak extra neběhal. Maximálně v rámci nějakého workoutu. Je ovšem skvělé jak si tělo pamatuje a po několika bežeckých trénicích, kdy jsem se doslova trápil se to zlomilo a teď už se mi běhá o mnoho lépe. Ale není to tak dobře jako tenkrát na škole kdy jsem měl o nějákých 20 kilo méně:)

Tak držte palce a já Vás určitě budu informovat, jak to celé dopadlo;) 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři