Basic Movements

Lekce Basic Movements jsou určeny primárně pro nové členy našeho Gymu a jejich cílem je seznámení se správnou technikou jednotlivých základních CrossFitových cviků a pohybů.

Dřep (squat)

Zjistíte, jak správně provádět tento patrně nejzákladnější lidský pohyb, naučíme Vás správné postavení nohou, trupu a vlastně celého těla. Jakkoli se dřep může zdát jednoduchý, jeho správné, efektivní a bezpečné provedení vyžaduje koordinaci celé řady pohybů a postavení jednotlivých částí těla, přičemž svou zásadní roli hrají i naprosté detaily. Naučíme vás jednoduché triky a terapie, jak odstranit běžné chyby v dřepování, které pak atletovi brání ve správném a bezpečném provádění složitějších pohybů.

Od základního dřepu je pak možno přejít ke složitějším formám dřepu, ať již to jsou dřepy se zátěží nebo tzv. Overhead Squat, tedy dřep se zátěží nad hlavou.

Pressy (Shoulder Press, Push Press, Push Jerk)

Podstatou tohoto dalšího základního cviku je vytlačení zátěže nad hlavu, což je opět ekvivalent běžně v životě používaného pohybu – kdykoli např. něco dáváte v kuchyni do horní poličky kuchyňské linky, neděláte nic jiného než press.

Mrtvý tah (Deadlift)

Další s nejdůležitějších cviků simulujících zvedání jakékoli věci ze země. Opět komplexní pohyb, v rámci kterého je nezbytné myslet na řadu souvisejících záležitostí tak, abyste mohli zátěž zvedat bezpečně a efektivně.

Důležitost těchto cviků je o to větší, že jsou základem prakticky všech dalších komplexnějších pohybů, ať již se jedná o vzpěračské či další obdobné cviky.

Všechny tyto cviky Vám předvedeme a v rámci dané lekce Vás budeme korigovat, abyste si základní motoriku těchto cviků vryli pod kůži tak, abyste o ni již nemuseli přemýšlet ani v rámci cvičení ani v rámci běžného života.

Jakkoli jsou lekce Basic Movements primárně určeny pro začátečníky, tak jsme přesvědčeni, že z těchto lekcí mohou zásadním způsobem profitovat i zkušení atleti, kteří chtějí zlepšit svou techniku a takto dále prohloubit a zlepšit svou výkonnost. I ti nejlepší profesionální CrossFit atleti neustále pilují a zlepšují způsob provádění jednotlivých cviků a často se při svém tréninku i po letech vracejí k naprostým základům. I odstranění drobných problémů v technice provedení běžného dřepu pak může přinést naprosto zásadní pokrok takovéhoto atleta. 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

CollieryMade GAMES

Je jednodenní závod pořádaný: Colliery CrossFit Ostrava - více info ZDE!
One day competition power by: Colliery CrossFit Ostrava - more info HERE!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:00
Sobota: 8:00 — 18:00
Neděle: 16:00 — 19:00

Partneři